Czym jest autyzm? Czy to choroba? Czy można ją wyleczyć? Czy cierpią na nią tylko dzieci?

Myśląc o autyzmie, wiele osób z naszego otoczenia może zadawać sobie powyższe pytania. Nasza wiedza na ten temat zazwyczaj jest bardzo ograniczona, a przecież według danych Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u 1 na 100 dzieci. To oznacza, że w naszym kraju jest 400 000 osób z autyzmem! Ponadto ONZ uznało autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS!

Właśnie dlatego 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, inaugurujący Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Jest to okazja do edukowania społeczeństwa na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także do wsparcia osób cierpiących na to zaburzenie i solidarności z nimi.

W jaki sposób możemy to zrobić?

Przede wszystkim ważne jest szerzenie wiedzy o autyzmie, zwłaszcza wśród najmłodszych. Autyzm nie jest bowiem chorobą, lecz zaburzeniem neurorozwojowym, o którym więcej informacji przeczytacie na infografice poniżej.

Warto też wiedzieć, że kolor niebieski symbolicznie przyjęło się za kolor autyzmu. Co roku 2 kwietnia wiele miast, instytucji i firm na całym świecie włącza się do akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Zachęcamy Was wszystkich do przyłączenia się do akcji poprzez ubranie się tego dnia na niebiesko!

Kolejny rok z rzędu postanowiliśmy czynnie zaangażować się w pomoc osobom cierpiącym na autyzm poprzez zorganizowanie zrzutki na rzecz Mieszkańców Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej „Farma Życia” w Więckowicach prowadzonego przez Fundację Wspólnota Nadziei. „Farma Życia” to ośrodek pobytu stałego, pracy, terapii i rehabilitacji oraz rekreacji dla dorosłych osób z autyzmem. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://farma.org.pl/.

 Chcesz realnie pomóc? Wesprzyj ZRZUTKĘ!

Bądź solidarny z osobami cierpiącymi na autyzm!

_________________________________________________________________________


Miło nam ogłosić, że zakończyliśmy naszą PKF-ową zrzutkę, którą wsparło 40 osób! Dzięki zaangażowaniu pracowników PKF i ich najbliższych wspólnymi siłami udało nam się zebrać w sumie 8 000 zł!!

Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za każdą wpłaconą złotówkę! Kolejny rok z rzędu pokazaliście, że pomoc osobom potrzebującym nie jest Wam obojętna :) 

 

 

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k. lub Consult Sp. z o.o. wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.