Analizy porównawcze oraz modelowanie transakcji

W ramach wypełniania obowiązków dokumentacyjnych (element obowiązkowy dokumentacji lokalnej) oferujemy sporządzenie analizy porównawczej/zgodności, których głównym celem jest weryfikacja warunków rynkowych dokumentowanych transakcji realizowanych przez podmioty powiązane. Dokonując analizy zbieramy dowody i weryfikujemy (przy uwzględnieniu czynników porównywalności), czy warunki transakcji zawartej przez podmioty powiązane są tożsame z tymi, jakie ustaliłby między sobą podmioty niezależne. Należy zwrócić uwagę, że transakcje które pierwotnie uznawane są jako porównywalne, po wnikliwej analizie kryteriów porównywalności mogą zostać zidentyfikowane jako nieporównywalne.

Analizy (zewnętrzne) sporządzamy przy wykorzystaniu profesjonalnych baz, które zawierają dane zarówno z rynku polskiego, jak i z rynków międzynarodowych. Specjaliści PKF posiadają dostęp do  profesjonalnych baz danych zarówno o charakterze finansowym, licencyjnym, a także usługowym. Poza wyborem odpowiedniej bazy należy również zdecydować jakie kryteria selekcji danych (udostępnianych w ramach baz) zastosować aby próba, która zostanie uzyskana, była jak najbardziej porównywalna z analizowaną transakcją.

Specjaliści PKF posiadają bogate doświadczenie w sporządzeniu analiz porównawczych dla transakcji obejmujących m.in.:

  • Pożyczki,
  • Wewnątrzgrupowe gwarancje,
  • Systemy wspólnego zarządzania płynności (Cash Pooling)
  • Pozyskanie licencji na znak towarowy oraz markę,
  • Transakcje usługowe,
  • Transakcje towarowe.

Zespół ekspertów PKF Tax&Legal oferuje Państwu wsparcie w opracowaniu metod kalkulacji w przypadku pojawienia się rozliczeń wewnątrzgrupowych z nowym podmiotem powiązanym lub z tytułu nowej lub planowanej transakcji.

Ceny transferowe oraz pozostałe usługi świadczymy w całej Polsce poprzez regionalne biura w Warszawie, Łodzi , Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku i Zielonej Górze.

Proszę wybrać województwo, aby wyszukać ekspertów

Brak ekspertów w wybranym regionie

Maciej Śleszyński
Maciej Śleszyński
Manager ds. cen transferowych
Michał Lipski
Michał Lipski
Menedżer ds. cen transferowych
Aneta Nędzyńska-Moczyróg
Aneta Nędzyńska-Moczyróg
Menadżer ds. cen transferowych
Doradca podatkowy nr 13239
Paweł Brodziak<br/>Podatki
Paweł Brodziak
Podatki
Dyrektor Departamentu Cen Transferowych +48 605 157 726

Szybki kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

** wypełnij przynajmniej jedno z pól oznaczonych gwiazdkami (**): adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki temu będziemy mogli skontaktować się z Tobą w odpowiedzi na Twoją wiadomość.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o. lub PKF Brevells Cekiera Sp. k., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami
Paweł Brodziak<br/>Podatki
Paweł Brodziak
Podatki
Dyrektor Departamentu Cen Transferowych +48 605 157 726

Nasze publikacje

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi publikacjami.

Sezon na ceny transferowe trwa cały rok

Dowiedz się więcej »

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.

Dlaczego PKF?
Zwiększenie efektywności realizacji planów biznesowych