Dokumentacja Cen Transferowych

Dokumentacja cen transferowych to centralny element tematyki cen transferowych w ramach polskich regulacji podatkowych. O jej istotności świadczyć może choćby fakt, że pojęcie cen transferowych często utożsamiane jest właśnie wprost z samą dokumentacją podatkową. Mając na uwadze cel jej sporządzania oraz zakres informacji, które dokumentacja ta musi zawierać, przypisywanie jej tak wielkiej wagi nie jest niczym zaskakującym.

Podmioty dokonujące, co do zasady, transakcji kontrolowanych, których wartości osiągają adekwatne progi istotności, zobowiązane są do sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych za dany rok podatkowy (Local file). Lokalna dokumentacja cen transferowych poza opisami samej transakcji, jej stron, danych finansowych, czy też rozkładu ryzyk, aktywów i funkcji, obejmuje także analizę cen transferowych, w ramach której ma miejsce odniesienie ceny stosowanej w ramach transakcji do cen rynkowych. W szczególnych przypadkach, dokumentacja lokalna musi zawierać także uzasadnienie gospodarcze transakcji, w szczególności opis spodziewanych korzyści ekonomicznych, w tym podatkowych.

Co więcej, w przypadku przynależności do grup kapitałowych, konieczne może być także sporządzenie grupowej dokumentacji cen transferowych (Master file). Dokumentacja grupowa zawiera w szczególności opis grupy, jej istotnych wartości niematerialnych i prawnych, czy też sytuacji finansowej, że szczególnym nastawieniem na politykę ustalania cen transferowych w ramach transakcji wewnątrzgrupowych.

Dedykowany zespół ekspertów PKF Tax&Legal pomoże Państwu w wywiązaniu się z obowiązków dokumentacyjnych, rozpoczynając od samego procesu weryfikacyjnego, aż po kompleksowe przygotowanie wszystkich elementów dokumentacji, z zachowaniem najwyższego standardu jakości oraz w przewidzianych terminach.

Ceny transferowe oraz pozostałe usługi świadczymy w całej Polsce poprzez regionalne biura w Warszawie, Łodzi , Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku i Zielonej Górze.

Proszę wybrać województwo, aby wyszukać ekspertów

Brak ekspertów w wybranym regionie

Maciej Śleszyński
Maciej Śleszyński
Manager ds. cen transferowych
Michał Lipski
Michał Lipski
Menedżer ds. cen transferowych
Aneta Nędzyńska-Moczyróg
Aneta Nędzyńska-Moczyróg
Menadżer ds. projektów podatkowych
Doradca podatkowy nr 13239
Paweł Brodziak<br/>Podatki
Paweł Brodziak
Podatki
Dyrektor Departamentu Cen Transferowych +48 605 157 726

Szybki kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

** wypełnij przynajmniej jedno z pól oznaczonych gwiazdkami (**): adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki temu będziemy mogli skontaktować się z Tobą w odpowiedzi na Twoją wiadomość.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o. lub PKF Brevells Cekiera Sp. k., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami
Paweł Brodziak<br/>Podatki
Paweł Brodziak
Podatki
Dyrektor Departamentu Cen Transferowych +48 605 157 726

Nasze publikacje

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi publikacjami.

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.

Dlaczego PKF?
9
Biur w Polsce