Według Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u 1 na 100 dzieci. 

To oznacza, że w naszym kraju jest 400 000 osób z autyzmem. #autyzm400000

Autyzm jest poważnym zaburzeniem rozwoju dziecka. Jego objawy pojawiają się przed ukończeniem przez dziecko trzeciego roku życia. Ale bez względu na indywidualną manifestację objawów, wszystkie osoby z autyzmem mają trudności w zakresie relacji społecznych, porozumiewania się, wyobraźni, sztywnością zachowań.

Kwiecień przeżyjmy pod hasłem: ŚWIEĆ. EDUKUJ. WSPIERAJ.

 

Edukuj siebie, rodzinę, najmłodszych!

 

Dowiedz się dziś czegoś więcej o autyzmie! Szerz świadomości o autyzmie wśród domowników, zwłaszcza najmłodszych.

 

 

Świeć na niebiesko!

Zachęcamy do udziału w akcji Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w kwietniu bądź niebieski!

Wspieraj wraz z nami osoby z autyzmem! W ramach tego elementu postanowiliśmy zorganizować zbiórkę mającą na celu pomoc Mieszkańcom Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia” w Więckowicach, prowadzonego przez Fundację Wspólnota Nadziei. Bądźmy solidarni! https://zrzutka.pl/3yy7sy

Co roku cześć pracowników i wspólników wspiera darowiznami osoby ze spektrum autyzmu. Dołącz do nas!

Ponadto za pomocą strony Fundacji Wspólna Nadzieja w Więckowicach (https://www.farma.org.pl/) możesz realnie pomóc chorym osobom - przekazać darowiznę lub 1% podatku.

Celem Fundacji jest prowadzenie Centrum Nauki i Życia “Farma”, ośrodka pobytu stałego, pracy, terapii i rehabilitacji oraz rekreacji dla dorosłych osób z autyzmem.

Pomoc jest ważna! W zeszłych latach pomogliśmy zapobiec zamknięciu Farmy Życia w Więckowicach – ośrodka dla dorosłych osób z autyzmem, który jest ich jedynym domem (https://tvn24.pl/wideo/z-anteny/farma-zycia-w-wieckowicach-ma-klopoty-to-dom-dla-osob-z-autyzmem,1882720.html?playlist_id=30837)


Bądźmy solidarni!:)

Pliki do pobrania

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.