Raport finansowy za czas pandemii jest a wniosków brak

Przeczytaj cały artykuł pod linkiem.

Artykuł autorstwa eksperta PKF (Grażyna Sadowska-Malczewska - Partner Zarządzający PKF BPO), został opublikowany 23 czerwca 2021 r. na łamach dziennika "Rzeczpospolita" oraz na stronie rp.pl.

Rok 2020 był rokiem szczególnym. Wybuchła pandemia. Wiele firm borykało się z problemami finansowymi. Wiele otrzymało różnego rodzaju dotacje, zmagało się z problemami związanymi z płynnością, z przestojami w produkcji, pracy itd. Większość z tych zdarzeń miało swoje odbicia w danych finansowych.

Połowa maja 2021 roku. Spotkanie zarządu. Przychodzą dane zarządcze z działu controlingu – raport za 4 miesiące 2021 r. Analiza tych danych nie powinna nam przysporzyć większych problemów – dane są przecież prezentowane w ten sposób od dobrych paru lat. Otwieramy, niby tragedii nie ma, ale wynik poniżej oczekiwań. Zaczynamy analizę, aby wyłapać przyczynę takiego stanu rzeczy. I tu pojawiają się schody. Wiele pozycji w raporcie jest dla nas niezrozumiała, występują duże różnice pomiędzy okresami roku 2021 z danymi porównawczymi za lata 2020 i 2019. Z czego one wynikają?

Cały artykuł jest dostępny na stronie rp.pl.