Przeczytaj cały artykuł pod linkiem.

Artykuł autorstwa eksperta PKF (Grażyna Sadowska-Malczewska - Partner Zarządzający PKF BPO), został opublikowany 23 czerwca 2021 r. na łamach dziennika "Rzeczpospolita" oraz na stronie rp.pl.

Rok 2020 był rokiem szczególnym. Wybuchła pandemia. Wiele firm borykało się z problemami finansowymi. Wiele otrzymało różnego rodzaju dotacje, zmagało się z problemami związanymi z płynnością, z przestojami w produkcji, pracy itd. Większość z tych zdarzeń miało swoje odbicia w danych finansowych.

Połowa maja 2021 roku. Spotkanie zarządu. Przychodzą dane zarządcze z działu controlingu – raport za 4 miesiące 2021 r. Analiza tych danych nie powinna nam przysporzyć większych problemów – dane są przecież prezentowane w ten sposób od dobrych paru lat. Otwieramy, niby tragedii nie ma, ale wynik poniżej oczekiwań. Zaczynamy analizę, aby wyłapać przyczynę takiego stanu rzeczy. I tu pojawiają się schody. Wiele pozycji w raporcie jest dla nas niezrozumiała, występują duże różnice pomiędzy okresami roku 2021 z danymi porównawczymi za lata 2020 i 2019. Z czego one wynikają?

Cały artykuł jest dostępny na stronie rp.pl.

 

Pliki do pobrania

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k. lub Consult Sp. z o.o. wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.