Pozostałe

Proces wyceny podmiotów gospodarczych swoją interdyscyplinarnością i nierzadko istotnością dla strategicznych decyzji przedsiębiorstwa, wymaga gruntownej i szerokiej wiedzy z zakresu finansów i ekonomii oraz bogatego doświadczenia nie tylko na rynku finansowym, ale przede wszystkim w biznesie.

Wyceny
Wycena firmy i przedsiębiorstwa
Wycena wartości niematerialnych
Wycena wierzytelności
Test na utratę wartości
Pozostałe

Szeroki wachlarz usług naszej firmy realizowany od kilkunastu lat, liczna grupa ekspertów wyspecjalizowanych w wielu dziedzinach i bagaż doświadczeń zrealizowanych projektów dla ogromnej liczby Klientów w historii naszej działalności oraz międzynarodowe kontakty i doświadczenia, stawiają nas w czołówce firm konsultingowych działających w obszarze szeroko pojętych finansów korporacyjnych na rynku polskim.

Wycena instrumentów finansowych

Wycena instrumentów finansowych obejmuje instrumenty:

  • Udziałowe (akcje, udziały, jednostki uczestnictwa),
  • Dłużne (obligacje, bony, wierzytelności),
  • Pochodne (opcje, kontrakty terminowe futures i forward, swapy, prawa do akcji, prawa poboru).

W zależności od rodzaju instrumentów i celu wyceny stosujemy modele tradycyjne oparte na przepływach pieniężnych oraz modele probabilistyczne. 

Wycena poręczeń i gwarancji

Wycena poręczenia i gwarancji jest wyliczeniem indywidualnej opłaty prowizyjnej, opartym o wycenę ryzyka beneficjanta lub oszacowaniem ryzyka wypłaty. W wycenie uwzględnione są najczęściej takie elementy jak charakterystyka poręczenia/gwarancji i zabezpieczonego zobowiązania, maksymalna kwota i termin obowiązywania, ustanowione zabezpieczenia i ich wartość, prawdopodobieństwo niewywiązania się z zobowiązań oparte na analizie beneficjenta i perspektywach rynku na którym działa.

Transakcje dotyczące udzielania poręczeń i gwarancji ze względu na towarzyszące im ryzyko wymagają szczególnej uwagi przy określeniu wartości. Ważne jest, aby przy tego rodzaju oszacowaniach korzystać z doświadczenia wyspecjalizowanych podmiotów.

Jako doradca z szerokim doświadczeniem  na rynku poręczeniowym, zapewniamy wysoką jakość realizowanych przez nas usług wyceny wierzytelności warunkowych, wzbogaconych o rzetelną informację na temat ryzyka podejmowanych czynności z nimi związanych.

Wycena nieruchomości i ruchomości

Sporządzenie operatu szacunkowego z wyceny nieruchomości, bez względu na to czy mamy do czynienia z oszacowaniem wartości prawa własności do nieruchomości, oszacowaniem wartości prawa wieczystego użytkowania, wyceną wartości służebności czy określeniem renty planistycznej, powinno w każdym przypadku wiązać się z dużą odpowiedzialnością i rzetelnością. W połączeniu z szybkim terminem realizacji, możliwością wyceny niemal każdej nieruchomości, dla każdego celu i w każdym rejonie kraju, jesteśmy prawdopodobnie najlepszym partnerem do tego zadania.

Z kolei wycena maszyn i urządzeń wymaga nierzadko specjalistycznej wiedzy, która może być zagwarantowana przez dobór odpowiednich partnerów. W zależności od wycenianego aktywa lub zespołu składników majątkowych jak wyceny linii technologicznej, do realizowanych projektów, dobieramy partnerów z najwyższą starannością.

Wyceny oraz pozostałe usługi świadczymy w całej Polsce poprzez regionalne biura w Warszawie, Łodzi , Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku i Zielonej Górze.

Szybki kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

** wypełnij przynajmniej jedno z pól oznaczonych gwiazdkami (**): adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki temu będziemy mogli skontaktować się z Tobą w odpowiedzi na Twoją wiadomość.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o. lub PKF Brevells Cekiera Sp. k., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami
Eugeniusz Laskowski
Eugeniusz Laskowski
Menedżer ds. Projektów Konsultingowych +48 601 593 079

Nasze publikacje

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi publikacjami.

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.

Dlaczego PKF?
16
Miejsce wśród sieci firm audytorskich na świecie