Polski rząd wprowadził tzw. Polską Strefę Inwestycji. Program ten stanowi rozszerzenie Specjalnych Stref Ekonomicznych – ulgi podatkowe są dostępne dla inwestycji w każdej lokalizacji w Polsce. Cała Polska stała się jedną strefą ekonomiczną.

Polska Strefa Inwestycji
Informacje ogólne
Strefa dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw
Najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu Specjalnych Stref Ekonomicznych
Kto może skorzystać z Polskiej Strefy Inwestycji?
Korzyści
Kryteria uzyskania pomocy publicznej
Wątpliwości
Jak skorzystać?

Nowy program został wprowadzony na mocy następujących aktów prawnych:

  • Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (weszła w życie 30 czerwca 2018 r.).
  • Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji (weszło w życie 5 września 2018 r.).

Od momentu wdrożenia nowych przepisów inwestorzy mogą korzystać ze zwolnień z podatku dochodowego w związku z realizacją nowych inwestycji zlokalizowanych w dowolnym miejscu Polski.

Ta nowelizacja zapewnia możliwość przyznania zwolnień podatkowych dla wszystkich inwestycji w Polsce na okres 10, 12 lub 15 lat, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów kwalifikowalności.

Ulgi związane z PSI umożliwiają zwolnienie z podatku CIT lub PIT od dochodów generowanych w związku z działalnością objętą decyzją o przyznaniu wsparcia (określoną według kodów PKWiU) oraz prowadzoną na terytorium określonym w tej decyzji.

(źródło: Polska Strefa Inwestycji, publikacja PAiH, Polska 2019)

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k. lub Consult Sp. z o.o. wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.