Audyt, przegląd podatkowy

Wnioski z przeprowadzonych przez nas analiz prawnych i podatkowych wskazują naszym Klientom dalszy kierunek prowadzenia polityki podatkowej w przedsiębiorstwie. Wskazujemy zagrożenia i obszary ryzyka w zakresie podatków oraz identyfikujemy oszczędności podatkowe.

Audyt podatkowy i przegląd prawno podatkowy / Due diligence podatkowe polega na okresowym badaniu prawidłowości ustalania przedmiotu i podstawy opodatkowania oraz prawidłowości klasyfikacji zdarzeń gospodarczych w aspekcie przepisów podatkowych, co w razie wykrycia nieprawidłowości pozwoli uniknąć naszym Klientom sankcji ze strony organów kontroli skarbowej.

Przeprowadzając audyt podatkowy i przegląd prawno podatkowy bierzemy pod uwagę następujące kryteria:

  • badamy prawidłowości danych, tj. ich zgodności z obowiązującym dane przedsiębiorstwo prawem,
  • badamy prawidłowości kwalifikowania zdarzeń gospodarczych pod kątem ustaw podatkowych i wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych.

W ramach realizowanych przez nas prac analizie poddajemy w szczególności:

  • procedury stosowane przez Spółkę przy ustalaniu podstaw opodatkowania analizowanych podatków
  • transakcje nietypowe, a także inne zdarzenia mające wpływ na wynik podatkowy Spółki w badanym okresie.

Typowe operacje, np. powtarzające się faktury zakupu i sprzedaży badane są w sposób wyrywkowy, natomiast operacje nietypowe sprawdzamy w sposób kompletny, tak aby uzyskać racjonalną podstawę do dokonania oceny poprawności stosowania przepisów podatkowych i wskazania ewentualnych obszarów ryzyka.

Przeprowadzany przez nas audyt podatkowy i przegląd prawno podatkowy daje Klientowi cenny czas na podjęcie stosownych działań umożliwiających dokonanie odpowiednich korekt oraz możliwość zgodnego z prawem uniknięcia sankcji karno-skarbowych.

Audyt i przegląd podatkowy oraz pozostałe usługi świadczymy w całej Polsce poprzez regionalne biura w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku.

Szybki kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

** wypełnij przynajmniej jedno z pól oznaczonych gwiazdkami (**): adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki temu będziemy mogli skontaktować się z Tobą w odpowiedzi na Twoją wiadomość.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o., PKF Brevells Cekiera Sp. k. lub Consult Sp. z o.o., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami
Karolina Nyk
Karolina Nyk
Doradca podatkowy +48 601 592 537

Nasze publikacje

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi publikacjami.

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.

Dlaczego PKF?
Zwiększenie efektywności realizacji planów biznesowych