Tax Compliance
- Obsługa podatkowa

Prawidłowość rozliczeń podatkowych to bezpieczeństwo Twojego biznesu. Aby ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami kontroli podatkowej, powierz je Partnerowi, któremu możesz zaufać.


Źródłem większości ryzyk związanych z prowadzeniem rachunkowości są rozliczenia podatkowe oraz sprawozdawczość podatkowa. Częste zmiany legislacyjne, niejednoznaczna treść przepisów, a także niekonsekwencja organów skarbowych w wydawaniu interpretacji i orzeczeń – wszystko to w znaczącym stopniu wpływa na wzrost ryzyka podatkowego każdego przedsiębiorcy.

Korzystając z naszych usług Tax Compliance mają Państwo pewność, iż rozliczenia podatkowe prowadzone są przez profesjonalistów, którzy na bieżąco śledzą zmiany w przepisach z zakresu prawa podatkowego. Usługa Tax Compliance, czyli szeroka wiedza i praktyka z zakresu stosowania prawa podatkowego wspomaga bezpieczeństwo rozliczeń podatkowych w Państwa firmie. Wskazujemy ryzyka podatkowe i doradzamy jak je zminimalizować.

W ramach usługi Tax Compliance zapewniamy:

 • sporządzanie rejestrów zakupu i sprzedaży VAT na podstawie dokumentacji otrzymanej od Klienta,
 • sporządzanie deklaracji VAT,
 • sporządzanie deklaracji VAT-UE – informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach, a także korekty deklaracji VAT-UE,
 • informowanie o kwocie podatku VAT do zapłaty,
 • przygotowanie dokumentacji do zwrotu VAT,
 • nadzór podatkowy i przygotowywanie rozliczeń podatkowych na podstawie ksiąg rachunkowych Klienta,
 • sporządzanie i składanie miesięcznych i rocznych deklaracji podatkowych, rozliczenia roczne podatków,
 • rozliczenia podatkowe zakładów w rozumieniu międzynarodowych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania,
 • kompleksową analizę poprawności realizacji obowiązków płatników związanych z podatkiem u źródła, w tym kalkulacja podatku u źródła, pozyskiwanie certyfikatów rezydencji oraz sporządzanie deklaracji podatkowych,
 • rozliczanie ekspatów,
 • przygotowanie miesięcznych deklaracji Intrastat;
 • doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowych,
 • wsparcie w zakresie rejestracji podatnika,
 • reprezentowanie podatników przed urzędami skarbowymi, w tym obsługa kontroli skarbowych.

Skontaktuj się z ekspertem:

 

Anna Stankiewicz
anna.stankiewicz@pkfpolska.pl
+48 609 208 400

Joanna Brzezińska
joanna.brzezinska@pkfpolska.pl
+48 502 387 525

Ewa Sąsiadek
ewa.sasiadek@pkfpolska.pl
+48 510 125 262

    

    

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Imię i nazwisko: *
Stanowisko:
Firma: *
Uwagi/Pytania:
Skąd dowiedzieli się Państwo o PKF?: *


E-mail **:
Telefon **:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6 lok. 1B w Warszawie informacji handlowych drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej, zgodnie z art. 10 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 oświadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U z 2002 , Nr 144, poz. 1204 z późn. zm).
Stosownie do brzmienia art.172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 prawo telekomunikacyjne (Dz.U z 2017,poz. 1907), wyrażam zgodę PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6 lok. 1B w Warszawie na korzystanie dla celów marketingu bezpośredniego wykonywanego telekomunikacyjnie z urządzenia końcowego (telefon).
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter od PKF Consult, zaakceptuj Regulamin. Udzielenie zgody jest dobrowolne i można ją w dowolnym momencie wycofać przesyłając oświadczenie na adres mailowy: iod@pkfpolska.pl
* pola obowiązkowe do uzupełnienia
* telefon lub adres e-mail - wymagane jedno z dwóch pól
Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności