Różne oblicza home office

W połowie marca została podjęta decyzja o przejściu pracowników PKF na tzw. home office, czyli pracę zdalną – z domu, w związku z pandemią koronawirusa. Oznaczało to, że każdy z nas musiał stworzyć w swoim zaciszu domowym nowe stanowisko pracy.

Jak się okazało, miejsca pracy podczas home office mogą mieć zupełnie różne oblicza, o czym przekonaliśmy się, organizując konkurs fotograficzny „Home Office PKF”. Zadaniem uczestników było zrobienie zdjęcia swoim „domowym biurom”. Jakież ogromne uśmiechy na naszych twarzach, a czasem nawet i zdumienie, wywołały przesłane przez pracowników PKF fotografie. Przekonaliśmy się, że praca może być wykonywana w towarzystwie dziecięcych zabawek – żołnierzyków, lalek czy klocków, a niezastąpionymi pomocnikami są kilkuletni, a czasem nawet kilkunastomiesięczni, fani Psiego Patrolu i  Świnki Peppy. Często zdarzało się, że asystowali Wam czworonożni pupile, bez których praca nie byłaby tak efektywna. Wygląd samych biurek także przejawiał różnorodność – niektóre miały tradycyjny wygląd i były nawet uporządkowane, inne zaś służyły kiedyś jako lady kuchenne.  Interesującą formą biurka 2 w 1 okazała się… deska do prasowania– po skończonej pracy w Excelu można bowiem od razu zabrać się za domowe porządki. Pracownicy chwalili się także stanowiskami pracy znajdującymi się w domowych dżunglach pełnych roślin albo na świeżym powietrzu – balkonie lub w ogrodzie.

Rozstrzygnięcie konkursu nie było zatem prostym zadaniem! Powołane do tego jury sprostało wyzwaniu i wyłoniło trzy zwycięskie zdjęcia. Te i pozostałe fotografie możecie zobaczyć poniżej.

Miejsce I  Kamil (Audyt)

 

Miejsce II  Dominika (Rachunkowość)

Miejsce III  Dominika (Biuro Marketingu)

Pozostałe zdjęcia konkursowe: