Zapis debaty pochodzi z kwietnia 2015 r.

Dnia 30 marca 2015 roku w dziennikach ‘Rzeczpospolita’ oraz Gazeta Giełdy ‘Parkiet’ opublikowany został XIV doroczny ranking firm branży audytorskiej. Ranking ten od 14 lat ukazuje pozycje firm audytorskich działających na rynku polskim. W tym roku firma PKF Consult w zestawieniu „Najlepsze firmy audytorskie” zajęła miejsce 5 jak również miejsce 1 pod względem aktywności na rynku NewConnect, miejsce 2 pośród najaktywniejszych firm na giełdzie ogółem oraz miejsce 4 według kryterium najlepszych firm badających spółki giełdowe w 2014 roku.

Wyniki tego rankingu skłoniły menedżerów PKF Consult do szerszego spojrzenia na rynek audytorski nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Pod uwagę wzięto również nadchodzące zmiany regulacji unijnych, które w niedługim czasie będą miały duży wpływ na ten rynek. Stało się to impulsem do podjęcia debaty menedżerów PKF Consult na temat przystosowania strategii firm audytorskich do nowych regulacji i oczekiwań rynku. Elementem przygotowań debaty była szczegółowa analiza rynku audytorskiego na świecie i w Polsce. Raporty przedstawiające tę analizę oraz wnioski z niej płynące dostępne są poniżej.

Pełen zapis debaty znajdziesz pod poniższym linkiem

 

Uczestnicy debaty

 

"Szykuje się rewolucja dotycząca sposobu świadczenia usług rewizji" 


Ewa Jakubczyk - Cały
Prezes Zarządu, biegły rewident

 

 

"Wojna cenowa na rynku usług audytorskich, nie przełoży się na gorszą jakość usług podstawowych"


Mariusz Kuciński
Wiceprezes Zarządu, biegły rewident

 

"Konsolidować się będą głównie małe i średnie podmioty"


Marek Wojciechowski
Wiceprezes Zarządu, biegły rewident

 

 

 

"Nowe regulacje umożliwiają ekspansję polskich firm na rynek UE, ale też umożliwiają przejmowanie polskich firm wraz z ich rynkiem"


Rafał Barycki
Wiceprezes Zarządu, biegły rewident

 


"Tym samym informacja biegłego rewidenta dla profesjonalnego inwestora czy też członka rady nadzorczej będzie bardziej szczegółowa i użyteczna"


Mirosława Cienkowska
Wiceprezes Zarządu, biegły rewident

 

 "Właściwe organy nadzoru publicznego będą miały możliwość nakładania kar nie tylko na firmy audytorskie i biegłych rewidentów, ale też na organy jednostek zainteresowania publicznego"


Marta Komorowska
Członek Zarządu, biegły rewident

 

 "Obowiązkowa rotacja firm badających sprawozdania finansowe jest jednym ze sposobów zwiększania niezależności i obiektywizmu"

 

Małgorzata Godlewska
Zastępca Dyrektora w Departamencie Projektów Audytorskich

Pliki do pobrania

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k. lub Consult Sp. z o.o. wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.