Przedłużenie terminu na złożenie informacji o cenach transferowych TPR

14.12.2023

Alert autorstwa eksperta PKF (Maciej Śleszyński - Manager ds. Cen Transferowych).

W dniu 27 listopada 2023 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 listopada 2023 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia informacji o cenach transferowych. Rozporządzenie przedłuża terminy na złożenie informacji TPR, w zakresie ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Termin ten został przesunięty na 31 stycznia 2024 r. w przypadku, gdy pierwotnie dla podatnika upływał on w okresie od 30 listopada 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. Przedłużenie terminu dotyczy informacji o cenach transferowych (TPR) za rok podatkowy, który rozpoczyna się po 31 grudnia 2021 r.

Przedłużenie, o którym mowa powyżej, ma zastosowanie do informacji TPR składanych przez podmioty określone w art. 11t ust. 1 i 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 23zf ust. 1 i 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Przedłużenie terminu ma na celu umożliwienie podatnikom odpowiednie przygotowanie informacji TPR oraz złożenie jej w terminie. Reasumując, przedłużenie terminu do złożenia informacji o cenach transferowych będzie miało wpływ na podatników, którzy będą mogli skorzystać z dodatkowego czasu na przygotowanie danych i zachowanie zgodności z obowiązującymi przepisami podatkowymi.

Należy podkreślić, iż Rozporządzenie przedłużające terminy zostało opublikowane w ostatnim momencie przed upływem pierwotnych terminów na złożenie informacji dla większości podatników (tj. do końca listopada 2023 r.). Dodatkowo należy wskazać, że projekt rozporządzenia zakładał m.in. przedłużenie terminów na złożenie informacji TPR do dnia 29 lutego 2024 r., co ostatecznie nie zostało przyjęte.

Skontaktuj się z nami
Maciej Śleszyński
Maciej Śleszyński
Manager ds. cen transferowych
Może Cię zainteresować

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.