PKF GO secondment to program, który daje naszym pracownikom na całym świecie możliwość pracy, zdobywania doświadczenia oraz poznawania kultury innych krajów w których znajdują się biura PKF. W styczniu tego roku, nasz kolega z audytu, Albert w ramach programu wyjechał na półroczną delegację do PKF Littlejohn w Londynie. Jak mówi – to cenne doświadczenie.

Albert wspomina wyjazd bardzo pozytywnie: "W 2018 roku dowiedziałem się o istnieniu programu PKF GO, czyli międzynarodowy secondment organizowany w ramach sieci PKF International. Program ten daje pracownikom PKF na całym świecie możliwość pracy, zdobycia doświadczenia oraz poznania kultury w innych krajach, w których znajdują się biura PKF. Na jesieni 2018 postanowiłem spróbować i wysyłałem swoje CV do ogłoszeń secondmentu zamieszczonych na stronie PKF International. Odpowiedzi otrzymałem z trzech krajów: Malty, Nowego Jorku oraz Londynu. Do rozmowy kwalifikacyjnej finalnie zostałem zaproszony przez PKF O'Connor Davies oraz PKF Littlejohn.

Po rozmowach kwalifikacyjnych finalnie dostałem propozycję wyjazdu na 6 miesięcy do Londynu. Po uzyskaniu zgody partnerki życiowej – Kasi, Managera - Przemka, Dyrektora - Zbyszka oraz Partnera – Mirki postanowiłem przyjąć to wyzwanie i zdecydowałem się na wyjazd zaczynający się w styczniu 2019 roku.

W ramach programu secondment, PKF – gospodarz zobowiązany jest zapewnić mi zakwaterowanie na czas pobytu – więc nie musiałem się o to martwić.

Początek mojego pobytu w Londynie był dosyć ciężki – musiałem odnaleźć się w nowej kulturze, oswoić z codziennym korzystaniem z języka angielskiego oraz poznać nowych ludzi z nowego biura, a także nowe współlokatorki z Australii, także uczestniczki programu.

W PKF Littlejohn pracowałem jako Junior Assignment Leader (odpowiednik naszego młodszego koordynatora) w dziale audytu ogólnego oraz not for profit. Prowadziłem badania sprawozdań finansowych spółek produkcyjnych oraz fundacji. Każde nowo rozpoczynające się badanie było dla mnie stresujące – zawsze krążyły mi myśli po głowie czy sobie poradzę (co było dodatkową motywacją), jednak z dużym wsparciem angielskich managerów zawsze wszystko się udawało.

Podczas mojego pobytu w Londynie z całą pewnością podszkoliłem swój język angielski oraz zdobyłem cenne doświadczenie i spojrzenie na audyt z innej strony (korzystanie z innego oprogramowania, inne przepisy, struktura organizacyjna PKF Litteljohn). Poznałem wiele ciekawych osób i muszę powiedzieć, że wszyscy zawsze byli dla mnie bardzo uprzejmi i pomocni, dokładali wszelkich starań abym czuł się komfortowo w nowej pracy.

6 miesięcy to dość długi okres więc miałem bardzo dużo czasu aby obejrzeć Londyn i jego okolice. Zwiedziłem wszystkie najważniejsze miejsca – Buckingham Palace, Westminster Abbey, Tower Bridge, Greenwich i można by tak wymieniać bardzo długo, ponieważ naprawdę jest tam co zwiedzać!

Podsumowując jestem bardzo zadowolony ze swojego wyjazdu do Londynu ze względu na profesjonalną organizację ze strony naszego biura oraz PKF Littlejohn i cenne doświadczenie, które zdobyłem."

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k. lub Consult Sp. z o.o. wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.