Dnia 27 czerwca br. w hotelu Novotel we Wrocławiu odbyło się Śniadanie biznesowe: Podatek u źródła – należyta staranność płatnika orgaznizowane przez PKF. Spotkanie poprowadzili eksperci - Marcin Bodziony (Doradca podatkowy, prawnik) oraz Lucyna Krause (Doradca podatkowy), którzy opowiedzieli o kluczowych zasadach związanych z rozliczeniami międzynarodowymi w aspekcie podatków dochodowych, w tym zmianach w podatku u źródła, które weszły w życie 1 stycznia 2019 r. oraz które będą obowiązywały od 1 lipca 2019 r., w tym w szczególności:

  • w zakresie wprowadzenia obowiązku dochowania należytej staranności,
  • nowego trybu poboru podatku w przypadku przekroczenia limitu 2 mln PLN,
  • nowej definicji tzw. beneficial owner,
  • nowych zasad dot. odpowiedzialności płatnika.

Na spotkaniu prelegenci podzielili się również swoimi doświadczeniami związanymi z obliczeniem i poborem podatku, obowiązkami informacyjnymi i sprawozdawczymi oraz metodami unikania podwójnego opodatkowania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem naszych szkoleń-> https://bit.ly/2C22doA

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.