Podsumowanie AHK CUP 2019

W sobotni, przepiękny poranek 31 sierpnia nasza drużyna wzięła udział w 8.Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Polsko-Niemiecką Izbę gospodarczą.

W tym dniu 30 drużyn z całej Polski zjechało na treningowy obiekt POLONII w Warszawie by w promieniach niesłabnącego słońca rywalizować o tytuł najlepszej reprezentacji, oraz aby zgarnąć nagrodę główną, czyli wyjazd do Niemiec na derbowy mecz Borussii, BVB z Moenchengladbach.

Po krótkiej prezentacji i efektownym powitaniu (po polsku!) nowego prezesa Pana Dr Larsa Gutheila, rozgrywki sprawnie ruszyły, równolegle na czterech sektorach. Szybko okazało się, że podział grup był bardzo akuratny, a poziom rywalizacji wyrównany. Tylko jedna spośród całej stawki drużyn zdobyła komplet punktów w fazie grupowej, a jak się później okazało także w całym turnieju! Reszta drużyn prezentowała godny podziwu i oklasków poziom. Optymalny piętnastominutowy czas gry dawał dużo możliwości do zmiany wyniku. Nie dość powiedzieć, że spośród 76 spotkań tylko jeden mecz zakończył się bezbramkowym remisem (Hamilton May – LOTNISKO Rzeszów). W pozostałym potyczkach padało naprawdę sporo goli, a najwyższym wynikiem zakończył się pojedynek AmiSter – MSHP (1:8).

Drużyna PKF turniej zakończyła na etapie ćwierćfinału. 

W grupie rozegraliśmy: 4 mecze (2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka) i awansowaliśmy do fazy finałowej z 3. miejsca. W 1/8 finału wygraliśmy 2-1 z faworyzowanym rywalem. Natomiast w 1/4 pomimo ostrej walki z przeciwnikiem niestety przegraliśmy 6-1. W naszym ostatnim meczu zabrakło już sił, bo rozegraliśmy wcześniej 5 meczów po 15 minut w krótkim odstępie czasu, w pełnym słońcu w około 30 stopniach. Każdy rozegrany mecz naszej drużyny był niesamowicie emocjonujący. Koniec końców, przegrywając w 1/4 finału zajęliśmy miejsca 5-8, co na 30 drużyn jest dużym sukcesem.

Gratulujemy naszej reprezantacji super wyniku i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki:)

Zobacz film z rozgrywek.