PKF Consult wspiera Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, w ramach projektu ZODIACUS 2011

HISTORIA PROJEKTU

 

Główną ideą wszystkich edycji projektu Zodiacus jest wspieranie wspólnie z przedsiębiorcami oraz gwiazdami polskiej estrady działań niosących pomoc dzieciom.

 

W czasie pierwszej edycji projektu – Zodiacus 2010 wydany został kalendarz na rok 2010, do którego gwiazdy pozowały w magicznych stylizacjach odpowiadających ich znakom zodiaku (Aida, Hanna Bakuła, Ewa Błaszczyk, Marcin Dorociński, Paulina Holtz, Joanna Liszowska, Conrado Moreno, Tomasz Raczek, Danqa Stankiewicz, Marcin Szczygielski, Adam Sztaba, Izabela Trojanowska, Beata Tyszkiewicz, Michał Wiśniewski i Joanna Żółkowska). Edycja ta wspierała Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Imprezy z udziałem gwiazd odbyły się w Łodzi, Lesznie i czterokrotnie w Warszawie. Podczas tych imprez odbyła się wystawa fotografii oraz projekcja filmu dokumentalnego, który ukazywał etapy tworzenia kalendarza i fotografii, a także działalność Fundacji „Akogo?”.

  

O TEGOROCZNEJ EDYCJI PROJEKTU

 

Tegoroczna edycja, Zodiacus 2011 – MIŁOŚĆ JEST WIECZNA, będzie wspierać Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Sebastian Skalski (autor projektu) do pozowania w kalendarzu 2011 zaprosił najpopularniejsze osobowości w kraju, które niejednokrotnie zaskakiwały już nas zmianą image, m.in.:

 

Krystyna Prońko, Anna Dereszowska, Piotr Grabowski, Michał Wiśniewski z dziećmi, Oliver Janiak, Karolina Malinowska, Magda Femme, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Małgorzata Walewska,  Izabela Trojanowska i Roksana Trojanowska,  Laura Łącz, Tatiana Sosna Sarno, Katarzyna Figura, Borys Szyc, Beata Tyszkiewicz, Kasia Wilk, Michał Bajor, zespól Njooy, Ania Wyszkoni.  

 

W tym roku integralną całość z kalendarzem stworzy płyta kompaktowa „Tonacje”, na której gwiazdy pozujące do kalendarza (m.in. Małgorzata Walewska, Krystyna Prońko, Izabela Trojanowska, Michał Wiśniewski, Michał Bajor,) wspólnie z zespołem NJOOY wykonają premierowe i coverowe piosenki o miłości. Romantyczny repertuar płyty będzie przeniesiony do spektaklu muzycznego, którego punktem kulminacyjnym będzie wspólne wykonanie hymnu „Zodiacus 2011 – MIŁOŚĆ JEST WIECZNA”, do którego powstanie również oficjalny teledysk promujący projekt w mediach.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym powstanie film dokumentalny Zodiacus 2011 prezentujący etapy powstawania projektu (ujęcia z sesji zdjęciowych do kalendarza, pracy nad płytą, wypowiedzi autorów, mecenasów, partnerów i gwiazd projektu oraz oficjalny teledysk). W filmie ponadto wywiadu udzieli dyrektor wspieranego przez nas szpitala, a także jeden z lekarzy oddziału Centrum Oparzeń, psycholog oraz dziecko leczone w tym szpitalu wraz z jego rodzicami. W czołówce filmu pojawią się także loga mecenasów i partnerów.

 

Kalendarze i płyty kompaktowe będzie można nabyć w sieci ekskluzywnych salonów meblowych ALMI DECOR oraz w sieci salonów EMPIK i Megastore, a także podczas spektakli muzycznych wystawianych w 5 miastach Polski (Warszawa, Płock, Wrocław, Łódź, Kraków).

Dochód ze sprzedaży: biletów na spektakle, kalendarzy i płyt będzie przekazany na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

 

Producentem projektu jest: EUROPEJSKIE FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI pod przewodnictwem BARBARY JOŃCZYK a autorem i współproducentem elitarny fotografik: SEBASTIAN SKALSKI - jeden z najsłynniejszych polskich portrecistów gwiazd nazwany „Almodóvarem fotografii”.