Konkurs filmowy z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Aktualna sytuacja, jaka panuje na świecie, nie sprzyja pracy w biurze. Nie oznacza to jednak, że nie sprzyja również kreatywności i pomysłowości. Udowodnili to nasi PKF-owi pracownicy, którzy z okazji obchodzonego 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodzin wzięli udział w zorganizowanym konkursie filmowym pt. „Domowy zespół – nasz sposób na kwarantannę!”.

Ideą konkursu było wzmocnienie więzi wśród pracowników PKF w tym trudnym dla wszystkich okresie, poprzez zaprezentowanie sposobów spędzania czasu podczas izolacji i pokazanie, że wcale nie musi być ona nudna! Pomimo odosobnienia od kolegów i koleżanek z biura uczestnicy konkursu postanowili pokazać jedność firmy. W tym celu zaangażowali swoich domowników i z ich pomocą nagrali krótkie filmiki. Nadesłane prace reprezentowały różne gatunki filmowe, choć ewidentnie dominował w nich komediowy sznyt.

Pierwsze miejsce zajął filmik, nakręcony w teledyskowej formie, w rytm znanego wszystkim głównego motywu z serialu „Przyjaciele”, który można uznać za PKF-owy odpowiednik komedii romantycznej. Bohaterom nie straszna bowiem kwarantanna, kiedy mogą wspólnie gotować, ćwiczyć, relaksować się przy Netflixie i układać piramidy z kart. Sceną zasługującą na wyróżnienie i aplauz jest zdecydowanie ta z myciem rąk!

Miejsce drugie otrzymała produkcja, będąca połączeniem filmu dokumentalnego i komediodramatu, przedstawiająca naszego zapracowanego kolegę, którego czas pracy wypełniały same „telka” z klientami. Jak się okazało, w domach również pojawiają się deadliny, na ASAPie należy bowiem ugotować obiad! Na szczęście bohater filmu miał do pomocy małą asystentkę,  która zdecydowanym tonem głosu potwierdziła, że „bardzo, bardzo ładnie wysłała” raport do Psiego Patrolu i Świnki Peppy.

Na miejscu trzecim uplasowało się dzieło stworzone przez młode pokolenie filmowców. Zauważalna jest w nim zabawa formą i gatunkami, ponieważ twórcy umiejętnie połączyli thriller z komedią i dramatem obyczajowym. Głównym motywem jest tu ewidentnie pozytywna przemiana bohaterów, która powoduje u widzów pewnego rodzaju katharsis. Takiej produkcji nie powstydziliby się najlepsi polscy filmowcy!

Jeśli chcecie obejrzeć zgłoszone do konkursu filmiki, kliknijcie linki poniżej:

I miejsce  Irmina (HR)

https://www.youtube.com/watch?v=x-qai6tmtd0

II miejsce  Paweł (Biuro Marketingu)

https://www.youtube.com/watch?v=Kssl_5Jpv9I

III miejsce  Grażyna (Outsourcing)

https://www.youtube.com/watch?v=YqtgpzPXY7M

Gratulujemy laureatom i dziękujemy za wszystkie nadesłane filmiki :)