Konferencja: Stosowanie Jednolitych Plików Kontrolnych

Konferencja: Stosowanie Jednolitych

Plików Kontrolnych

9 LUTEGO 2017, Warszawa

Konferencję zorganizował 'Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych' Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Uroczystego otwarcia dokonał Franciszek Wala – prezes Zarządu Głównego Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Konferencji przewodniczyła Ewa Komorowska – biegły rewident, wykładowca w SKwP, autorka publikacji z podatków. Ekspertami z Ministerstwa Finansów są: Przemysław Krawczyk – dyrektor Departamentu Analiz Podatkowych MF, Krystyna Morkowska – inspektor kontroli skarbowej Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, Danuta Brzozowska – analityk Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, Jarosław Oleśniewicz – inspektor kontroli skarbowej MF. Udział w panelu biorą również: Marcin Górski – adwokat, doradca podatkowy, partner w spółce adwokackiej oraz spółce doradztwa podatkowego; wykładowca w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, autor publikacji z prawa podatkowego oraz Jadwiga Wojtas – dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova365, Soneta sp. z o.o.; od ponad 20 lat nieprzerwanie związana z branżą IT.

Eksperci Ministerstwa Finansów przedstawili spostrzeżenia i uwagi dotyczące stosowania JPK,  wprowadzonych w roku 2016 , przez duże przedsiębiorstwa oraz przedstawili nowe struktury JPK w zakresie VAT obowiązujące od 1.01.2017 r.  W konferencji od początku aktywny udział brali uczestnicy, zadając z sali pytania ekspertom.

Konferencja była dedykowana:

  • Szefom i pracownikom poszczególnych jednostek organizacyjnych, w tym księgowości.
  • Osobom, które na co dzień zajmują się wypełnianiem obowiązków informacyjnych i sporządzaniem raportów bieżących i okresowych,


Pozostałe informacje o konferencji dostępne są pod poniższym linkiem.