Jak działa?

„E-sprawozdanie finansowe MitSoft” to program dzięki któremu wygenerujemy e-sprawozdanie finansowe w strukturach logicznych XML. 

Aktualnie dostępny jest program zapewniający możliwość sporządzenia sprawozdania finansowego zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy o rachunkowości dla jednego lub wielu numerów NIP – umożliwiający sporządzenie sprawozdania dla jednej lub wielu jednostek.

Do aplikacji dołączony jest plik Excel zawierający szablon, wzór sprawozdania finansowego (w formacie .XLS) opracowany przez ekspertów PKF szablon sprawozdania finansowego zgodny z ustawą  o rachunkowości.

Dostępna jest już wersja umożliwiająca sporządzenie e-sprawozdania finansowego wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Finansów z 25 września 2009 roku tj. Skonsolidowana Jednostka Inna.

Podstawowe funkcjonalności rozwiązania jakie posiada program e-sprawozdania finansowe MitSoft:

 • tworzenie sprawozdań finansowych w określonych przez ministerstwo strukturach logicznych,
 • możliwość dodawania pozycji uszczegóławiających w poszczególnych elementach sprawozdania finansowego,
 • import sprawozdania z Excel (w oparciu o zdefiniowany szablon XML, zawierający sprawozdanie finansowe wraz z notami dodatkowymi, który jest udostępniany wraz z aplikacją),
 • import sprawozdania z XML,
 • zapis sprawozdania w formacie XML,
 • eksport sprawozdania do Excel w formacie XLS,
 • podłączanie załączników w formacie PDF,
 • zapis/wydruk sprawozdania w formacie PDF.

Powyższe funkcjonalności zapewniają różne możliwości tworzenia sprawozdania finansowego:

 • możliwość importu danych z pliku Excel zawierającego kompleksowy skoroszyt przygotowany przez PKF na potrzeby przygotowania kompletnego sprawozdania finansowego wraz z wprowadzeniem i notami dodatkowymi oraz szereg mechanizmów kontrolnych, zapewniających poprawność sprawozdania finansowego,
 • możliwość sporządzenia sprawozdania finansowego poprzez wprowadzenie danych bezpośrednio do programu E-sprawozdanie finansowe MitSoft,
 • aplikacja umożliwia również „przeczytanie” sprawozdania finansowego sporządzonego w formacie wymaganym przez ministerstwo w formie XML, poprzez konwersję do formatu excel lub/i PDF.

Aplikacja dedykowana jest do sporządzania –e-sprawozdania finansowego dla jednostek wpisanych do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), które nie sporządzają sprawozdań finansowych zgodnych z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR), a także dla biur rachunkowych, które świadczą usługi sprawozdawcze dla tego typu jednostek.

Przygotowane e-sprawozdanie finansowe zapisane w formacie XML jest zgodne z obowiązującymi strukturami logicznymi XSD i nadaje się do przesłania do Krajowego Rejestru Sądowego za pośrednictwem systemu informatycznego udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

 • Potrzebujesz wsparcia przy złożeniu e-sprawozdań finansowych?
   
 • Nie masz oprogramowania i potrzebna Ci wiedza ekspertów w zakresie E-sprawozdań finansowych?

 

Skontaktuj się z nami i zamów E-sprawozdanie finansowe MitSoft

Złóż zamówienie online

lub napisz do nas: esf@pkfpolska.pl 

Szybki kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

** wypełnij przynajmniej jedno z pól oznaczonych gwiazdkami (**): adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki temu będziemy mogli skontaktować się z Tobą w odpowiedzi na Twoją wiadomość.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o. lub PKF Brevells Cekiera Sp. k., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami
Magdalena Majewska-Gościńska
Magdalena Majewska-Gościńska
Dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży +48 697 706 878

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.