ESG - zrównoważony rozwój przedsiębiorstw

ESG - tylko obowiązek czy również realna korzyść strategii długoterminowej?

ESG zrównoważony rozwój przedsiębiorstw to kluczowy element współczesnego biznesu. W kontekście coraz większego znaczenia kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego (ESG), procesy związane z inwestycjami oraz połączeniami przedsiębiorstw wymagają szczególnej uwagi i profesjonalnego podejścia.

W czasach XXI wieku zrównoważony rozwój przedsiębiorstw, w tym podejmowanie decyzji inwestycyjnych zgodnych z zasadami ESG staje się nie tylko kwestią etyczną, ale również strategią długofalową, przynoszącą realne korzyści zarówno dla przedsiębiorstw, jak i społeczności oraz środowiska. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze procesów związanych z ESG, dostarczając wsparcia na każdym etapie.

Nasze usługi  i działania w ramach ESG obejmują różnorodne aspekty, a wśród najczęściej realizowanych przez zespół PKF znajdują się:

 1. Analiza procesów w kontekście wdrożenia standardów ESG w przedsiębiorstwie:
  Dokonujemy przeglądu procesów, w kierunku stworzenia lub zoptymalizowania przepływu inforamcji służących tworzeniu raportowania danych niefinansowych.
   
 2. ESG Raportowanie:
  Pomagamy przedsiębiorstwom w skutecznym raportowaniu ich działań zgodnych z zasadami ESG, dostosowując się do standardów międzynarodowych i lokalnych wytycznych. Dążymy do transparentnego informowania interesariuszy o postępach w obszarze zrównoważonego rozwoju.
   
 3. Rozwój ESG w strategii przedsiębiorstwa:
  Wspólnie z klientami opracowujemy i wdrażamy takie działania, aby strategia ESG zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa, uwzględniała cele finansowe oraz korzyści społeczne i środowiskowe. Naszym celem jest tworzenie wartości długoterminowej dla przedsiębiorstw i ich interesariuszy.
   
 4. Integracja zasad ESG w procesy inwestycyjne:
  Pomagamy naszym klientom w identyfikacji i ocenie aspektów ESG związanych z potencjalnymi inwestycjami. ESG w praktyce ma na celu wspieranie procesu podejmowania decyzji, uwzględniając zarówno kwestie środowiskowe, społeczne oraz zarządzanie korporacyjne.
   
 5. Zrównoważony rozwój ESG a procesy M&A:
  Zapewniamy kompleksową obsługę transakcji M&A, uwzględniając regulacje ESG i aspekty związane z zasadami ESG. Pomagamy naszym klientom w identyfikacji potencjalnego ryzyka i szans związanych z ESG w biznesie, minimalizując negatywne skutki i maksymalizując korzyści z transakcji.

Jesteśmy przekonani, że wdrażana polityka i zasady ESG stanowią nie tylko krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale również klucz do osiągnięcia trwałego sukcesu biznesowego.

ESG - zrównoważony rozwój przedsiębiorstw oraz pozostałe usługi świadczymy w całej Polsce poprzez regionalne biura w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku.

Skontaktuj się z nami
Mariusz Kuciński
Mariusz Kuciński
Partner
Biegły Rewident
+48 601 223 818

Nasze publikacje

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi publikacjami.

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.

Dlaczego PKF?
200
Specjalistów z dziedziny audytu, podatków, doradztwa i rachunkowości