Świadcząc usługi doradztwa podatkowego umożliwiamy Klientom podjęcie właściwej decyzji związanej z obszarem zobowiązań podatkowych w możliwie jak najkrótszym czasie.

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dużym ryzykiem wynikającym z wątpliwości dotyczących prawno-podatkowej interpretacji zdarzeń gospodarczych czy też dynamiki zmian legislacyjnych w obszarze prawa podatkowego.

Poprzez udzielanie porad i konsultacji podatkowych, świadczenia usług stałego nadzoru podatkowego, jak i bieżącego doradztwa podatkowego świadczonego na rzecz naszych Klientów minimalizujemy ryzyko błędnych decyzji.

Pozostajemy z naszymi Klientami w stałym kontakcie (telefonicznym, e-mailowym oraz osobistym), w celu zapewnienia profesjonalnej i szybkiej pomocy podatkowej.

Doradztwo podatkowe realizujemy poprzez takie formy jak:

  • opinia podatkowa - sporządzana w związku z prowadzoną działalnością;
  • reprezentacja w kontaktach przed organami podatkowymi;
  • porady podatkowe oraz konsultacje podatkowe przez telefon oraz e-mail w zakresie spraw problematycznych;
  • analizę dokumentów formalnoprawnych pod względem ich poprawności oraz optymalizacji podatkowej,
  • sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, opinii zabezpieczających czy też wiążących informacji stawkowych,
  • analizowanie ryzyk podatkowych związanych z konkretnymi zdarzeniami gospodarczymi.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

 

Konsultacje podatkowe - dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Podatki to wyzwanie, z którym musi mierzyć się każde przedsiębiorstwo. Szczególnie podatek od towarów i usług oraz podatki dochodowe wymagają obszernej wiedzy teoretycznej i praktycznej. W przeciwnym razie należy liczyć się z ryzykiem kar nakładanych w trakcie kontroli prowadzonych przez organy podatkowe (a trzeba pamiętać, że sankcje z tytułu niewłaściwego rozliczania podatków mogą być bardzo dotkliwe i opiewać na wiele tysięcy złotych). To właśnie z tego powodu coraz większą popularnością w Polsce cieszy się doradztwo podatkowe dla firm. Zajmujemy się świadczeniem takich usług, jak np. opinia podatkowa, a doradztwo podatkowe może być udzielane regularnie bądź jednorazowo (np. w zakresie obsługi coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest internetowa platforma podatkowa, gdy niezbędna jest opinia podatkowa lub w celu wydania interpretacji podatkowej bądź WIS - Wiążącej Informacji Stawkowej przez Urząd Skarbowy).

Czy skorzystanie z profesjonalnych usług, jakie świadczy firma doradztwa podatkowego, jest dobrym pomysłem? Zdecydowanie tak, konsultacje podatkowe świadczone przez zewnętrzny, wyspecjalizowany w tym zakresie podmiot to rozwiązanie dla przedsiębiorstwa właściwie z każdej branży, niezależnie od skali działania biznesu.

Konsultacje podatkowe pozwalają z jednej strony na zaoszczędzenie czasu, który trzeba poświęcić na rozwiązywanie zawiłych kwestii podatkowych, z drugiej zaś mogą okazać się pomocne w optymalizacji polityki podatkowej przedsiębiorstwa.

Outsourcing doradztwa podatkowego, czyli zewnętrzne doradztwo podatkowe dla firm, jest świetnym rozwiązaniem także dlatego, że pozwala przedsiębiorcy na skoncentrowanie się na rozwoju biznesu. Zamiast poświęcać cenny czas na żmudne analizowanie takich zagadnień, jak np. opinia podatkowa, właściciel przedsiębiorstwa może uczestniczyć w negocjacjach z kluczowymi klientami bądź nadzorować inwestycje kluczowe dla firmy.

Nie wolno zapominać także o innej zalecie związanej z rozwiązaniem, jakim jest outsourcing doradztwa podatkowego. Otóż jest to rozwiązanie opłacalne z finansowego punktu widzenia - chcąc zatrudnić specjalistę na etat, firma musi ponosić comiesięczne koszty wynagrodzenia oraz liczyć się np. z chorobą pracownika. Tymczasem zewnętrzna opinia podatkowa świadczona poprzez outsourcing doradztwa podatkowego to usługa, z której można korzystać w każdej chwili, a miesięczna opłata za konsultacje podatkowe jest zazwyczaj znacznie niższa niż w przypadku zatrudniania pracownika. Co więcej, pracownicy przedsiębiorstw oferujących doradztwo podatkowe dla firm współpracują zazwyczaj z klientami z różnych branż i borykającymi się ze skomplikowanymi zagadnieniami. Zdobyte w ten sposób doświadczenie sprawia, że z prośbą o konsultacje podatkowe do takich podmiotów może wystąpić właściwie każdy klient.

Decydując się na outsourcing doradztwa podatkowego mamy więc gwarancję, że konsultacje podatkowe świadczone są przez profesjonalistów. Jest tak, ponieważ firmy oferujące doradztwo podatkowe dla firm dbają o swoją reputację i nie mogą pozwolić sobie na to, by świadczone konsultacje podatkowe narażały klientów na konflikt z organami podatkowymi. To właśnie dlatego możemy być niemal stuprocentowo pewni, że opinia podatkowa otrzymana od pracownika firmy, która świadczy konsultacje podatkowe, to usługa najwyższej jakości.

Wreszcie należy pamiętać, że konsultacje podatkowe to nie tylko doradztwo podatkowe dla firm w bieżących problemach, dotyczących takich spraw, jak np. internetowa platforma podatkowa i jej obsługa, ale także sposób na optymalizację polityki podatkowej firmy w taki sposób, by możliwe było zminimalizowanie obciążeń podatkowych w przyszłości. To właśnie dlatego z profesjonalnych usług, jakimi są zewnętrzne konsultacje podatkowe, powinni korzystać nawet ci przedsiębiorcy, którzy zatrudniają doświadczonych specjalistów w zakresie księgowości (ci ostatni mają solidną wiedzę na temat podatków, lecz nie zawsze potrafią spojrzeć szerzej na sprawy podatkowe przedsiębiorstwa jako całości). Jest to istotne, gdyż w ostatnich latach wprowadzono szereg zmian w zakresie prawa podatkowego, które zmieniają sposób prowadzenia spraw podatkowych w przedsiębiorstwie.

Nasze usługi świadczymy w całej Polsce poprzez regionalne biura w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku.

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o., PKF Brevells Cekiera Sp. k. lub Consult Sp. z o.o., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.