Bieg Wiosenny 2019

Mówią, że w zdrowym ciele - zdrowy duch. Pracownicy katowickiego oddziału PKF wzięli sobie to powiedzenie do serca, bo oprócz drużyny piłkarskiej, stworzyli PKF Katowice Run Team, który godnie reprezentował naszą firmę w 7. edycji Biegu Wiosennego, który odbył się 10 marca 2019 r. w Parku Śląskim.

Wydarzenie to należy do najważniejszych imprez biegowych na Śląsku, a jego organizacja, za sprawą Parku Śląskiego oraz Stadionu Śląskiego, co roku jest na najwyższym poziomie.

W tym roku 10-kilometrową trasę, wiodącą przez urokliwe aleje Parku Śląskiego, ukończyło ponad 2300 biegaczy. Sam profil trasy wbrew pozorom nie należał do najłatwiejszych za sprawą kilku wymagających podbiegów, które dały się we znaki niejednemu zawodnikowi. Ukoronowaniem wysiłku jaki biegacze włożyli tego dnia w pokonanie 10km, był około 200-metrowy finisz na bieżni legendarnego Stadionu Śląskiego – jednego z najpiękniejszych stadionów lekkoatletycznych w Europie.

Pogoda przed startem nie napawała optymizmem. Silny, zimny wiatr, nieco zmroził niektórych zawodników, ale odpowiednia rozgrzewka oraz emocje towarzyszące na chwilę przed startem sprawiły, że z każdą minutą było coraz cieplej.

Najgoręcej było jednak na finiszu, ponieważ atmosfera panująca na ostatnim kilometrze oraz na trybunach Stadionu Śląskiego dzięki licznie zgormadzonym kibicom (ponad 2000!), pozwalała zapomnieć o zmęczeniu i dać z siebie wszystko, a na mecie cieszyć się z ukończenia biegu.

W przypadku naszego zespołu, dodatkową satysfakcją był fakt, że każdy z zawodników uzyskał rekord życiowy!

Skład PKF Katowice Run Team tworzyli:

- Ania Stawowy,
- Natalia Radomska,
- Jacek Czernecki,
- Krzysiek Marcinowski,
- Darek Orczykowski,
- Mariusz Łazowski,
- Janek Romański,
- Łukasz Matyasik.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.