Analiza rynku audytorskiego w Polsce i na świecie

Przed miesiącem na łamach serwisu ukazała sie debata menedżerów PKF "Quo Vadis branżo audytorska". Zapis debaty pochodzi z kwietnia 2015 r. Elementem przygotowań do debaty była szczegółowa analiza rynku audytorskiego na świecie i w Polsce. Raporty przedstawiające tę analizę prezentują ciekawe dane dotyczące całej branży.

W ciągu ostatnich 10 lat osiągane na rynku audytorskim przychody zostały podwojone z 88,2 mld$ w roku 2004 do prawie 182 mld$ w roku 2014. Tak znaczący wzrost został zanotowany nie tylko dzięki rozwojowi samego rynku usług audytorskich, ale przede wszystkim, dzięki innym usługom finansowym takim jak doradztwo podatkowe, rachunkowość czy konsulting.

Przychody firm audytorskich i ich dynamika

Interesujące dane dotyczą równiez samej sieci PKF International, która po licznych konsolidacjach i przejęciach zrewidowała swoją stategię i po pozyskaniu nowych członków, już w 2014 odbudowała swoją pozycję. Nowa strategia pozwoliła znacząco przewyższyć spadki związane z przejęciami przez inne sieci w poprzednich latach.

Część raportu zawierająca podstwaowe informacje o rynku audytorskim w Polsce pozwala lepiej zrozumieć rozwój całej branży w Polsce oraz sytuację w poszczególnych sektorach.

Ostatnim elementem analizy jest pozycja PKF na rynku polskim, która z roku na rok ulega poprawie, o czym świadczą nie tylko dane finansowe, ale również pozycje w rankingach. Warto odnotować również wysoką lokatę PKF Consult na rynku krajowym w porównaniu do pozycji globalnej i w poszczególnych częściach świata.

             


 

Zapraszamy równiez do lektury debaty menedżerów PKF na temat sytuacji rynku audytowego i zmian jakie niedługo dotkną branżę. Zapis z debaty znajduje się pod tym linkiem.