15.09 Bezpłatny webinar: MSSF 18 w instytucjach finansowych – praktyczne wdrożenie przed 2027 r.

Data: 22.06.2026
Gracjan Buller
Masz pytania? Napisz do mnie!
Gracjan Buller
Data publikacji
22.06.2026

 

15 września 2026 r.
Godz. 10:00–13:00
Udział bezpłatny | Formuła online

MSSF 18 już obowiązuje w Unii Europejskiej, a instytucje finansowe mają coraz mniej czasu na przygotowanie się do jego wdrożenia. Choć nowy standard będzie stosowany dla okresów rocznych rozpoczynających się od 1 stycznia 2027 r., dane porównawcze za 2026 r. muszą zostać zaprezentowane już zgodnie z nowymi wymogami. Oznacza to, że przygotowania należy rozpocząć już teraz.

Zapraszamy na bezpłatny webinar poświęcony praktycznym aspektom wdrożenia MSSF 18 w bankach, firmach leasingowych, faktoringowych, domach maklerskich, TFI oraz zakładach ubezpieczeń.

Podczas spotkania omówimy m.in.:

  • klasyfikację przychodów i kosztów według nowych kategorii MSSF 18,
  • ocenę głównej działalności gospodarczej i jej wpływ na prezentację wyników,
  • specyfikę banków i podmiotów finansujących klientów,
  • zasady prezentacji wskaźników MPM (Management-defined Performance Measures),
  • wpływ standardu na sprawozdawczość segmentową oraz rachunek przepływów pieniężnych,
  • harmonogram działań niezbędnych do przygotowania danych porównawczych za 2026 r.

Uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki wdrożeniowe oraz przykłady oparte na rzeczywistych sprawozdaniach instytucji finansowych, które pomogą sprawnie przygotować organizację do nowych wymogów.

Eksperci prowadzący

Webinar poprowadzą eksperci PKF Polska:

Gracjan Buller – Lider Departamentu Instytucji Finansowych, specjalizujący się w audycie i doradztwie dla banków, instytucji pożyczkowych, ubezpieczycieli i fintechów.

Mariusz Grab – Audit Senior Manager, biegły rewident z blisko 30-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym, ekspert w zakresie MSSF, rewizji finansowej i audytu instytucji rynku finansowego.

Dlaczego warto wziąć udział?

Choć obowiązkowe stosowanie MSSF 18 rozpocznie się od 2027 roku, instytucje finansowe muszą przygotować dane porównawcze już za rok 2026. Webinar pozwoli zrozumieć najważniejsze zmiany, zidentyfikować potencjalne wyzwania oraz zaplanować działania wdrożeniowe z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zarezerwuj termin 15 września i przygotuj swoją organizację na MSSF 18 jeszcze przed rozpoczęciem procesu raportowania za 2026 rok.

Zapisz się 

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k.; Consult Sp. z o.o.; PKF BPO Sadowska - Malczewska Sp. K.; PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. K.; PKF Advisory Sp. z o.o., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie, nawiązania kontaktu oraz przygotowania oferty. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.