Nasza wspólna pomoc to wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. W PKF podzielamy tę opinię i dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy mającą na celu pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Terapii przez Sztukę „Katarsis”.

Stowarzyszenie powstało pod koniec 2012 r. w Przemyślu z inicjatywy grupy terapeutów i rodziców dzieci niepełnosprawnych. Pod ich opieką są dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami (zespół Downa i inne wady genetyczne, autyzm, porażenie mózgowe, niepełnosprawność intelektualna). Liczba podopiecznych jest zmienna: to średnio 15-30 osób w różnym wieku.

Stowarzyszenie organizuje szereg zajęć terapeutycznych: teatralne, plastyczne, muzykoterapeutyczne, sportowo-rehabilitacyjne, ceramiczne. W szczególności ważna jest organizacja zajęć wypełniających lukę w systemie szkolnym - pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania i wspierających rehabilitację. Wszystko po to, aby maksymalnie usamodzielnić swoich podopiecznych pomimo ich ograniczeń.

Niestety Stowarzyszenie, również przez wzgląd na swą lokalizację, boryka się z brakiem funduszy na pokrycie kosztów za wynajęcie i wyposażenie sal do zajęć, sal gimnastycznych, terapeutów czy organizacji wyjazdów i turnusów. Braki finansowe Stowarzyszenie stara się pokrywać z darowizn i 1% podatku, co zazwyczaj jest niewystarczające.

Działalność Stowarzyszenia to dla podopiecznych szansa na odkrywanie ich indywidualnego potencjału i dzięki temu aktywne życie w społeczeństwie w przyszłości. Mając to na uwadze, nie mogliśmy pozostać bezczynni! Zachęcamy więc wszystkich Was do zaangażowania się w pomoc Stowarzyszeniu i dorzucenie choćby małej kwoty na poniższą zrzutkę:

https://zrzutka.pl/bef79w

Każda, nawet najmniejsza, darowizna ma ogromne znaczenie dla podopiecznych Stowarzyszenia! Wspólnie możemy zdziałać naprawdę wiele!
______________________________________________________________________________

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę "KATARSIS" i mamy przyjemność ogłosić, że dzięki hojności darczyńców udało nam się zebrać 1395 zł!

Zrzutka trwała miesiąc i została udostępniona 24 razy.

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do uzbierania tej kwoty! Dzięki Wam Stowarzyszeniu uda się zaspokoić bieżące potrzeby swoich podopiecznych.

Szczegółowe informacje dotyczące Stowarzyszenia Terapii przez Sztukę "KATARSIS" znajdują się na stronie: http://www.katarsisterapia.pl/

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.