W dniu 8 kwietnia 2021 r. Prezydent podpisał ustawę implementującą unijną regulację tzw. V dyrektywę AML (dalej również jako: „Nowelizacja” lub „Nowela”). Nowelizacja w istotny sposób zmienia ustawę o AML, nakładając na przedsiębiorców szereg nowych obowiązków oraz sankcji za ich niedochowanie.  Aktualnie Nowela oczekuje na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw, które zgodnie z zapowiedzią Rządowego Centrum Legislacji powinno nastąpić najpóźniej w dniu 30 kwietnia 2021 r.

 

 

Pliki do pobrania

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o., PKF Brevells Cekiera Sp. k. lub Consult Sp. z o.o., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.