Uprzednie porozumienia cenowe (APA)

Uprzednie Porozumienia Cenowe (Advance Pricing Arrangements) to formalne porozumienia w sprawach ustalenia cen transakcyjnych między podatnikiem a organem podatkowym. W ramach uprzedniego porozumienia cenowego organ akceptuje wybór i sposób stosowania metody ustalania ceny transferowej stosowanej w relacjach podatnika i podmiotów z nim powiązanych. Organem właściwym w sprawie zawarcia porozumienia jest Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Wyróżnia się uprzednie porozumienia cenowe (i) jednostronne, (ii) dwustronne oraz (iii) wielostronne. Korzyści wynikające z uprzednich porozumień cenowych to m.in. ochrona podatnika przed korektą wyceny transferu w ramach transakcji objętej porozumieniem oraz brak obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych dla transakcji objętych porozumieniem. Ponadto porozumienia dwustronne oraz wielostronne dają dodatkowo podatnikowi gwarancję uniknięcia podwójnego opodatkowania, ponieważ oznaczają potwierdzenie prawidłowości stosowanych warunków transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi nie tylko przez właściwy organ Rzeczypospolitej Polskiej, ale także przez właściwe organy państw, w których posiadają swoje siedziby podmioty, z którymi podatnik zawiera transakcje.

Specjaliści PKF przeprowadzą Państwo przez całą procedurę uzyskania APA, począwszy od kontaktu z Krajową Administracją Skarbową, poprzez przygotowanie niezbędnych materiałów do złożenia wniosku, wsparcie przy składaniu stosownych wyjaśnień na pytania KAS, a skończywszy na wydaniu ww. decyzji.

Ceny transferowe oraz pozostałe usługi świadczymy w całej Polsce poprzez regionalne biura w Warszawie, Łodzi , Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku i Zielonej Górze.

Proszę wybrać województwo, aby wyszukać ekspertów

Brak ekspertów w wybranym regionie

Maciej Śleszyński
Maciej Śleszyński
Manager ds. cen transferowych
Michał Lipski
Michał Lipski
Menedżer ds. cen transferowych
Aneta Nędzyńska-Moczyróg
Aneta Nędzyńska-Moczyróg
Menadżer ds. projektów podatkowych
Doradca podatkowy nr 13239
Paweł Brodziak<br/>Podatki
Paweł Brodziak
Podatki
Dyrektor Departamentu Cen Transferowych +48 605 157 726

Szybki kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

** wypełnij przynajmniej jedno z pól oznaczonych gwiazdkami (**): adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki temu będziemy mogli skontaktować się z Tobą w odpowiedzi na Twoją wiadomość.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. z o.o. Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k., PKF Advisory Sp. z o. o. lub PKF Brevells Cekiera Sp. k., wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

Skontaktuj się z nami
Paweł Brodziak<br/>Podatki
Paweł Brodziak
Podatki
Dyrektor Departamentu Cen Transferowych +48 605 157 726

Nasze publikacje

Zapoznaj się z naszymi ostatnimi publikacjami.

PKF News

Aktualności, alerty i wydarzenia - przydatne informacje z ostatniej chwili.

Wypełnienie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie komunikacji marketingowej. Administratorem danych jest PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k. ... więcej

Dziękujemy za zaufanie! Twój adres został zapisany w naszej bazie danych.

Dlaczego PKF?
9
Miejsce w Polsce wśród firm audytorskich badających spółki giełdowe