Rachunkowość zarządcza

Permanentne zmiany w otoczeniu gospodarczym powodują konieczność zwinności działań przedsiębiorców w celu dostosowania działalności do nowych realiów. Skuteczność kadry menedżerskiej w podejmowanych decyzjach biznesowych jest niejednokrotnie najistotniejszym elementem budowania przewagi konkurencyjnej. Podstawą do podejmowania świadomych decyzji jest rzetelna informacja zarządcza. Dostarczamy informacji, których potrzebujesz.

Szybka, rzetelna i kompleksowa informacja finansowa jest niezbędnym elementem weryfikacji dotychczasowej oraz budowy nowej strategii rozwoju Państwa firmy. Zwinność przedsiębiorstwa w zakresie podejmowanych decyzji biznesowych w czasach permanentnych zmian w otoczeniu gospodarczym niejednokrotnie jest najistotniejszym elementem budowania przewagi konkurencyjnej. Rachunkowość zarządcza oraz controlling pomaga znaleźć rozwiązania, które usprawnią procesy podejmowania trafnych decyzji biznesowych, a także pomogą znaleźć rozwiązania służące obniżeniu kosztów, zwiększeniu zyskowności i efektywności przedsiębiorstwa.

Usługi z zakresu rachunkowości zarządczej i controllingu dostarczane przez PKF są podstawą świadomego i mądrego zarządzania. Naszym celem jest dostarczenie w pełni wiarygodnych i obiektywnych danych oraz kompleksowe doradztwo w zakresie finansów i controllingu, które pomogą Państwu przewidywać zmiany sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz szybko reagować na nowe okoliczności.

W ramach rachunkowości zarządczej i controllingu zapewniamy m.in.:

 • opracowanie zasad i systemu controllingu,
 • weryfikację istniejącego systemu controllingu,
 • budżetowanie danych finansowych,
 • analizę centrów wyników,
 • analizę kosztów, progów rentowności oraz analizy sprzedaży,
 • badanie płynności finansowej przedsiębiorstwa,
 • ocenę wyniku finansowego,
 • analizy związane z optymalizacją kosztową w przedsiębiorstwie,
 • sporządzanie innych specyficznych analiz z zakresu rachunkowości zarządczej,
 • analizę wskaźnikową,
 • analizy wymagane corocznie zakresem sprawozdania z działalności spółki.

Świadcząc usługi z zakresu rachunkowości zarządczej i controllingu, wykorzystujemy m.in. narzędzie JET Reports. JET Reports jest narzędziem z zakresu raportowania i analiz biznesowych. Działa bezpośrednio w najpopularniejszym narzędziu analitycznym - w programie Microsoft Excel. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie używane pola i wykonywane obliczenia są wyświetlane w powszechnie znany użytkownikom sposób, a wszystkie obliczenia dokonywane są w czasie rzeczywistym. Połączenie JET Reports z językiem Visual Basic stwarza nieograniczone możliwości tworzenia skomplikowanych raportów.

Ponadto JET Reports umożliwia dostęp do raportów z każdego miejsca i o każdej porze dzięki wykorzystaniu aplikacji JET Reports Mobile. W dowolnym momencie można sprawdzić m.in. stan należności, stan środków pieniężnych, wysokość sprzedaży czy aktualny wynik finansowy.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Imię i nazwisko: *
Stanowisko:
Firma: *
Telefon/adres e-mail: *
Uwagi/Pytania:
Skąd dowiedzieli się Państwo o PKF?: *


E-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6 lok. 1B w Warszawie informacji handlowych drogą elektroniczną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PKF Consult Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6 lok. 1B w Warszawie dla celów marketingu bezpośredniego wykonywanego przy pomocy telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (e-mail, telefon).
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter od PKF Consult, zaakceptuj Regulamin.
* pola obowiązkowe do uzupełnienia