Outsourcing kadr i płac - dlaczego warto?

Dlaczego w obecnych czasach coraz więcej przedsiębiorstw - zarówno niewielkie, rodzinne firmy, jak i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa o zasięgu krajowym - decydują się na rozwiązanie, jakim jest prowadzenie kadr i płac przez zewnętrzny, wyspecjalizowany w tym podmiot? Ponieważ taki sposób organizacji ważnego obszaru, jakim są kadry i płace w przedsiębiorstwie, wiąże się z licznymi korzyściami. Poniżej opisano wybrane zalety tego rozwiązania.

Outsourcing kadr oraz outsourcing płac = redukcja kosztów

Jedną z najważniejszych korzyści, wynikających z powierzenia spraw kadrowo-płacowych zewnętrznej firmie, jest możliwość redukcji kosztów prowadzonej działalności. Wbrew pozorom, wydatki na kadry i płace mogą być wysokie nawet w niewielkim przedsiębiorstwie. Co się na nie składa? Aby możliwe było prowadzenie kadr i płac we własnym zakresie, konieczne jest przygotowanie się między innymi na takie koszty jak:

  • oprogramowanie komputerowe - do sprawnego prowadzenia spraw z obszaru: kadry i płace potrzebne jest zarówno dedykowane oprogramowanie komputerowe, jak i sprzęt komputerowy czy drukarka z opcją skanowania dokumentów (naliczenie wynagrodzeń to nie jedyny obowiązek wykonywany przez kadrowców - konieczne jest także np. wydrukowanie czy zeskanowanie wniosków urlopowych itd.). Początkowe nakłady finansowe związane z tą kategorią kosztów mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych... a trzeba jeszcze pamiętać o konieczności odnawiania licencji na programy komputerowe obsługujące kadry i płace;
  • wynagrodzenia - aby prowadzenie kadr i płac mogło być realizowane przez przedsiębiorstwo w sposób efektywny oraz zgodny z obowiązującymi przepisami, konieczne jest zatrudnienie specjalisty posiadającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje. Miesięczny koszt zatrudnienia specjalisty to kolejne kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Jak uniknąć powyższych kosztów? Rozwiązanie problemu jest bardzo proste: outsourcing kadr. Miesięczna opłata za usługi kadrowo-płacowe jest znacznie niższym kosztem niż organizacja stanowisk pracy w dziale kadrowo-płacowym.

Outsourcing kadr czyli dostęp do najlepszych specjalistów

Nie ulega wątpliwości, że podmioty świadczące profesjonalne usługi dla firm dbają o to, aby ich reputacja była jak najlepsza. Żeby osiągnąć ten cel, starają się zatrudniać możliwie jak najlepszych specjalistów dostępnych na rynku. Jest to konieczne, aby usługi oferowane przez firmy świadczące outsourcing kadr były realizowane na odpowiednim poziomie.

Profesjonalny outsourcing kadr i płac, czyli szansa na oszczędności w firmie

Dzięki wykorzystaniu przez przedsiębiorstwo wachlarza możliwości, jakie oferuje zewnętrzny outsourcing kadr, organizacja może w większym stopniu skoncentrować się na rozwijaniu biznesu. Łatwiejsze jest wówczas np. pozyskiwanie klientów i zwiększanie udziałów w rynku, podczas gdy usługi kadrowo-płacowe są prowadzone przez profesjonalistów z zewnątrz. Dzięki przekazaniu zadań, którymi zajmuje się outsourcing kadr (np. prowadzenie teczek osobowych pracowników) oraz outsourcing płac (naliczanie wynagrodzeń) możliwe jest także uproszczenie struktury organizacyjnej firmy. Profesjonalne usługi z obszaru: kadry i płace jest zatem dobrym sposobom na „odchudzenie” firmy, szczególnie jeśli chodzi o jej działy administracyjne (a takim działem w przedsiębiorstwie są kadry i płace).

Szybki kontakt 1/3

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Odpiszemy lub oddzwonimy po zapoznaniu się z treścią formularza.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych, w zależności od przedmiotu zapytania ofertowego, będzie PKF Consult Sp. z o.o. Sp. k., PKF BPO Sadowska – Malczewska Sp. k., PKF Tax&Legal Chamera Orczykowski Sp. k. lub Consult Sp. z o.o. wszystkie z siedzibą przy ul. Orzyckiej 6/1B, 02-695 Warszawa. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi skierowanego zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani / Panu prawach oraz o danych kontaktowych Administratorów, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.