Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego 2019

XXVI Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego

Pod koniec kwietnia 3-osobowy zespół PKF godnie reprezentował naszą firmę w XXVI Biegu Ulicznym im. Wojciecha Korfantego – wybitnego działacza na rzecz Górnego Śląska i dowódcę III Powstania Śląskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez MOSiR Katowice oraz MOSiR Siemianowice Śląskie. Mocny skład PKF-u stanowili: Krzysztof MarcinowskiMariusz Łazowski oraz Janek Romański.

Pogoda na starcie nie rozpieszczała biegaczy, witając ich na starcie chłodnym wiatrem, lekką mżawką i dość niską temperaturą. Dla naszych zawodników jednak takie warunki nie były straszne. Co więcej, ta z pozoru niekorzystna pogoda okazała się sprzymierzeńcem zawodników PKF-u.

Trasa biegu o długości 10 km rozpoczynała się w samym sercu Katowic - tuż przy Śląskim Urzędzie Wojewódzkim i pomniku Wojciecha Korfantego. Na kolejnych kilometrach, biegacze mijali najbardziej rozpoznawalne miejsca Katowic  m.in. ulicę Mariacką, Pomnik Powstańców Śląskich oraz popularny „Spodek” czyli chyba najbardziej rozpoznawalną halę widowiskowo-sportową w Polsce. Następnie zawodnicy mieli do pokonania trzy kilometrowy podbieg ulicą Wojciecha Korfantego, po którym wbiegali do Siemianowic Śląskich. W tym mieście też miał miejsce finisz, a podobnie jak start, tak i meta była zlokalizowana pod pomnikiem Korfantego.

Warunki pogodowe okazały się idealne dla naszych zawodników, którzy uzyskali imponujące wyniki. Krzysiu poprawił swój rekord życiowy na dystansie 10km o prawie 6 minut, uzyskując czas 50 min 36 sekMariusz zakończył swój bieg z wynikiem 53 min 12 sek, poprawiając życiówkę o ponad 3 minuty. Ostatni z naszych reprezentantów - Janek - dzielnie walczył na trasie, a do rekordu życiowego zabrakło mu naprawdę niewiele.

Naszym reprezentantom należą się wielkie gratulacje, za uzyskanie świetnych wyników oraz za podjęcie kolejnej fantastycznej inicjatywy, dzięki której rozsławiali PKF po katowickich i siemianowickich ulicach.